اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین با ترا کنش ماهواره ای امکان پذیر میشود

بیت کوین با ترا کنش ماهواره ای امکان پذیر میشود Bitcoin Bitmain Mining Rigs Purchase Order 810x608
نوشته شده توسط reza dehnamak

با امکاناتی که شرکت کانادایی بلاک‌استریم (Blockstream) فراهم کرده است تراکنش‌های ارز دیجیتال بیت‌کوین از راه ماهواره امکان‌پذیر می‌شود. شرکت بلاک‌استریم در زمینۀ فناوری بلاک‌چین (blockchain) یا زنجیرۀ بلوکی فعالیتی می‌کند، یعنی همان فناوری‌ای که ارز دیجیتال بیت‌کوین برای ثبت اطلاعات مالکیت و تراکنش‌های خود از آن بهره می‌گیرد. این شرکت شبکه‌ای از ایستگاه‌های زمینی فراهم کرده است که با استفاده از آن اطلاعات، زنجیرۀ بلوکی بیت‌کوین مستقیم از راه ماهواره مخابره می‌شود و قطعی یا در دسترس نبودن  شبکۀ اینترنت مانع انجام تبادلات بیت‌کوین نخواهد شد.

بیت کوین با ترا کنش ماهواره ای امکان پذیر میشود 82 Samsung adds BTC to blockchain keystore Coinit


انگیزۀ استفاده از ماهواره برای تبادلات بیت‌کوین، کاهش موانع بر سر راه رواج استفاده از این رمزارز است. شبکۀ ماهواره‌ای بلاک‌استریم محدوده وسیعی از زمین را شامل می‌شود. آمریکای شمالی با استفاده از ماهوارۀ گلکسی ۱۸ (Galaxy 18)، آمریکای جنوبی با ماهواره یوتلست ۱۱۳ (Eutelsat 113)، اروپا با ماهوارۀ تلستار ۱۱ان (Telestar 11N)، آسیا با ماهوارۀ تلستار ۱۱وی (Telestar 11V) و آفریقا با استفاده از ماهوارۀ تلستار ۱ان (Telestar 11N) پوشش داده می‌شود.

عملکرد این شبکه به این صورت است که  ایستگاه‌هایی زمینی متصل به ماهواره وجود دارند که با نام تله‌پورت (teleports) شناخته می‌شوند و بلوک‌ها را به ماهواره‌ها ارسال می‌کنند. هرگاه ماهواره‌ها سیگنالی دریافت کنند آن را به زمین مخابره می‌کنند. کاربرانی که به آنتنی کوچک و ابزار دریافت‌کننده مجهز هستند این بلوک‌ها را دریافت می‌کنند. برای اطمینان از شفافیت و بی‌درزبودن عملیات، هر ایستگاه زمینی سیگنال‌هایی از ایستگاه‌های زمینی دیگر دریافت می‌کند و بنابراین همۀ این تله‌پورت‌ها به‌هنگام خواهند بود.

منبع: خبرارز

درباره نویسنده

reza dehnamak

رضا دهنمک
علاقه مند به حوزه برنامه نویسی و ارز های دیجیتال
عضو گروه آی سورنا

دیدگاهتان را بنویسید