استخراج

درآمد استخراج کننده گان ارز دیجیتال به 14 میلیارد دلار رسید !

درآمد استخراج کننده گان ارز دیجیتال به 14 میلیارد دلار رسید ! total mining revenue 1024x633 1 810x501
نوشته شده توسط admin

اطلاعات دریافت شده از سایت کوین متریکس نشان میدهد که در آمد استخراج کنندگان ارز دیجیتال به بیش از ۱۴ میلیارد دلار رسیده است . مجموع درآمد ماینرها برابر با ارزش بیت کوین‌های استخراج شده با قیمت زمان استخراج آن‌هاست.

به نقل از کوین‌تلگراف، علی‌رغم افزایش شدید هش‌ریت شبکه بیت کوین در ماه اخیر که بر روی میزان سودآوری ماینینگ تاثیر به سزایی دارد، استخراج‌کنندگان بیت کوین هنوز در مسیر سودآوری قرار دارند.

در گزارشی که با این مضمون در یاهو فایننس تهیه شده، به میزان درآمد ماینرها اشاره شده که برای آن‌ها بیش از ۸ سال طول کشید تا به ۵ میلیارد دلار برسد و ۵ میلیارد دلار بعدی به صورت نمایی سریعتر اتفاق افتاد و تنها ۸ ماه زمان برد.

اگر درآمد ماینر ها به همین شکل ادامه داشته باشد

طبق پیش بینی های انجام شده درآمد آنها تا سال 2020 به بیش از ۲۰ میلیارد دلار میرسد .

درآمد استخراج کننده گان ارز دیجیتال به 14 میلیارد دلار رسید ! total mining revenue 1024x633 1024x633

میزان درآمد ۱۴ میلیارد دلاری ماینرها در حالی به دست آمده که در تابستان سال جاری، هش ریت شبکه بیت کوین به شکستن رکورد‌های پی‌در‌پی ادامه داد و در حال حاضر قدرت پردازشی شبکه حدود ۸۳.۵ میلیون تراهش بر ثانیه است.

افزایش هش‌ریت به این معناست که استخراج‌کنندگان بیشتری وارد شبکه می‌شوند و توان پردازشی دستگاه‌های جدید به دلیل استفاده از تراشه‌های ۷ نانومتری بیشتر می‌شود.

افزایش حضور ماینرها به معنی رقابت بیشتر برای دریافت پاداش استخراج است که با کاهش سودآوری ماینینگ همراه است. همچنین استخراج‌کنندگان برای حفظ سودآوری قبلی باید هزینه‌های عملیاتی مانند بروزرسانی دستگاه‌های خود به مدل‌های جدیدتر را انجام دهند.

درباره نویسنده

admin

دیدگاهتان را بنویسید