اخبار ارز دیجیتال بیت کوین

غول تجارت چین تمام تراکنش‌های مربوط به بیت کوین را مسدود می‌کند!

غول تجارت چین تمام تراکنش‌های مربوط به بیت کوین را مسدود می‌کند! b73f3e11 892e 4ddc ac56 cb38e7729593
نوشته شده توسط reza dehnamak

«علی‌پی» (Alipay)، شاخه پرداخت‌های دیجیتال که زیرمجموعه غول تجارت چین یعنی «علی بابا» است، به تازگی اعلام کرده که تراکنش‌های بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را ممنوع می‌کند.

«علی‌پی» (Alipay)، شاخه پرداخت‌های دیجیتال که زیرمجموعه غول تجارت چین یعنی «علی بابا» است، به تازگی اعلام کرده که تراکنش‌های بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال را ممنوع می‌کند.

به‌ گزارش «کوین تلگراف»، روز گذشته (18 مهر) علی‌پی در پستی توییتری بر سیاست‌های مقابله‌ای با ارزهای دیجیتال تاکید کرد. این شرکت در ادامه نوشت که تراکنش‌های خارج از پلتفرم را به دقت زیر نظر دارد تا رفتارهای غیرعادی را شناسایی کند و به این اطمینان برسد که همه چیز تحت چارچوب‌های قانونی انجام می‌شود. در پست توییتری علی‌پی آمده است:

در صورتی که تراکنشی با بیت کوین یا هر ارز مجازی‌ای مرتبط شناخته شود، علی‌پی بلافاصله خدمات پرداخت مربوطه را متوقف خواهد کرد.

این اقدامات در حالی صورت می‌گیرند که چندی پیش گزارش شده بود که افراد زیادی از پلتفرم علی‌پی برای انجام معاملات بیت کوین استفاده می‌کنند.

همچنین در 9 اکتبر (17 مهر)، صرافی بایننس در توییتر خود تایید کرد که تراکنش‌های ارزهای رایج که از طریق سرویس علی‌پی و «وی چت» (WeChat) انجام می‌گیرند را قبول می‌کند.

«چانگ پنگ ژائو» (CZ)، مدیرعامل بایننس در تصریح اقدام اخیر بایننس اعلام کرد که به صورت مستقیم با وی چت و علی‌پی همکاری نخواهند کرد و کاربران همچنان می‌توانند تراکنش‌های خود را به صورت همتا به همتا در پلتفرم بایننس انجام دهند.

از سوی دیگر بانک خلق چین سخت در تلاش است تا یک ارز دیجیتال ملی را عرضه کند. در حالی که مقامات چین صدور یک ارز دیجیتال را تایید کرده‌اند، هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار آن اعلام نشده است. بانک مرکزی چین اواخر سپتامبر ضمن اعلام اینکه تاریخ دقیقی برای عرضه ارز دیجیتالش ندارد، اخبار منتشر شده در خصوص آماده شدن این ارز برای عرضه را رد کرد.

منبع:خبرارز

درباره نویسنده

reza dehnamak

رضا دهنمک
علاقه مند به حوزه برنامه نویسی و ارز های دیجیتال
عضو گروه آی سورنا

دیدگاهتان را بنویسید