اخبار ارز دیجیتال بیت کوین

چه مقدار نفت صرف ساخت یک بیت کوین می شود؟

چه مقدار نفت صرف ساخت یک بیت کوین می شود؟ oil3 810x456 810x456
نوشته شده توسط admin

شکوفایی و رونق بیت کوین بخش ماینینگ را بر آن داشته همچنان تلاش کنند و بکار خود ادامه دهند و انرژی و سعی خود را صرف ماینینگ یک بیت کوین واحد که ارزش آن همچنان در حال افزایش است نمایند و همچنین باعث شده است که بخش ماینینگ پیگیرانه در جستجوی این ارزش فریبنده باشد.
یکی از روشهایی که ماینر ها در تلاشند از طریق آن طی این بازی به سود بیشتری دست یابند، این است که هزینه های انرژی را کاهش دهند. اگر مصرف انرژی کاهش یابد، هم برای کاوشگران و هم برای بیت کوین و محیط زیست بسیار مطلوب واقع خواهد شد.

هزینه یک بیت کوین

صنعت ماینینگ بیت کوین سالانه ۲۲.۵ تِرا وات ساعت انرژی مصرف می کند که معادل ۱۳،۲۳۹،۹۱۶ بشکه نفت می باشد. طی هر ده دقیقه ۱۲.۵ بیت کوین استخراج می گردد، این بدین معناست که میانگین انرژی که صرف یک بیت کوین می شود برابر با بیست بشکه نفت است.

به نظر می رسد میزان تقریبی نفتی که صرف استخراج ارزهای رمز گذاری شده می شود با توجه به ارزش یک بیت کوین که در حال حاضر معادل بیش از ۱۰۰ بشکه نفت است، قابل درک باشد.
با این حال علیرغم منفعتی که در موارد فوق وجود دارد، بخش ماینینگِ بیت کوین از لحاظ زیست محیطی با معضلات جدی روبرو است. به این ترتیب اگر رونق بیت کوین همچنان ادامه یابد، لازم است برنامه ریزی هایی جهت کاهش میزان مصرف انرژی صورت گیرد.
از این نقطه نظر مصرف انرژی کل فعالیت های استخراج بیت کوین در سرتاسر جهان چهل برابر بیشتر از قدرت لازمه کل شبکه ویزا است.

درباره نویسنده

admin

دیدگاهتان را بنویسید